مهدی قایدی بهترین بازیکن جوان سال ۲۰۲۰ آسیا شد

شناسه خبر: 29954
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹

چندی پیش سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا در یک نظرسنجی اقدام به انتخاب بهترین بازیکن جوان زیر 23 سال آسیا کرد. آنها برای این انتخاب، از نظرات کاربران و کارشناسان خود بهره برده و در نهایت بازیکن تیم استقلال عنوان بهترین بازیکن جوان آسیا در سال 2020 را تصاحب کرد.

وب سایت رسمی AFC در این باره نوشته است: این جایزه به یکی از بازیکنان مرد آسیایی (23 ساله یا متولدین قبل از 31 دسامبر 2020) برای عملکرد آنها در تیم های ملی و باشگاهی در رده های جوانان و بزرگسالان در سال تقویمی 2020 داده می شود.

در این نظرسنجی، مهدی قایدی توانست هموطنش مهدی عبدی قره را از دور رقابت خارج کرده و عنوان بهترین بازیکن جوان آسیا را از آن خود کند، در حالی که با ارزش ترین بازیکن مسابقات قهرمانی زیر 23 سال آسیا یعنی وون دو جائه از کره جنوبی در رده سوم قرار گرفت.

قایدی که یک مهاجم خلاق است و در ماه  دسامبر 22 ساله شد، یک سال عالی را برای تیم استقلال تجربه کرد و با سه گل در پنج مسابقه در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، توجه و نگاه ها را در سراسر قاره به سمت خودش جلب کرد.

او همچنین در فینال رقابت های جام حذفی ایران که  با شکست استقلال مقابل تراکتور همراه بود، موفق به گلزنی شد و به عنوان بهترین پاسور رقاب های لیگ برتر ایران را نیز به خودش اختصاص داد و با استقلال به عنوان نایب قهرمانی لیگ رسید.
قایدی پس از حضور در مسابقات قهرمانی زیر 23 سال آسیا که ژانویه 2020 در تایلند برگزار شد، در ماه اکتبر اولین بازی خود برای تیم ملی بزرگسالان ایران را در مقابل ازبکستان انجام داد و در اولین حضور خود مقابل بوسنی و هرزگوین اولین گل خود را برای تیم ملی ایران به ثمر رساند.

نفرات برتر این نظرسنجی، با صدها هزار رای هواداران و همچنین آرایی از یک هیئت مستقل متشکل از متخصصان و روزنامه نگاران انتخاب شده اند. در این هیئت، پیشکسوتان رسانه از جمله مایکل چرچ، وائل جبیر و روشن رای مجری مراسم‌ قرعه کشی کنفدراسیون فوتبال آسیا و شبکه فاکس اسپورتس حضور دارند.

در این انتخابات، به آرا هواداران 60 درصد اختصاص داده شد و 40 درصد باقیمانده نیز توسط هیئت متخصصی که در این نظرسنجی مشارکت داشتند، در نظر گرفته شد. در نهایت با جمع امتیازات مهدی قایدی عنوان بهترین بازیکن جوان آسیا در سال 2020 را به خود اختصاص داد.

جوایز بهترین بازیکن جوان آسیا قرار نیست به عنوان جایگزینی برای جوایز رسمی سالانه AFC عمل کند، بلکه فرصتی برای هواداران وفادار فوتبال آسیا است که می توانند صدای خود را برای تعیین بهترین قاره به گوش برسانند.

در پایان این نظرسنجی، رده بندی بهترین بازیکن جوان آسیا در سال 2020 به این صورت است:
1)  مهدی قایدی (استقلال / ایران) 24.40 درصد
2)  مهدی عبدی (پرسپولیس / ایران) 21.37 درصد
3)  وون دو جائه (اولسان هیوندای / کره جنوبی) 16.20 درصد
4)  تاکه هیرو تومیاسو (بولونیا / ژاپن) 7.83 درصد
5)  تاکه فوسو کوبو (مایورکا، ویارئال/ ژاپن) 6.71 درصد
6)  عبدالرحمن غریب (الاهلی /عربستان) 3.69 درصد
7)  کائورو میتوما (کاوازاکی/ژاپن) 3.54 درصد
8)  مهند علی (السیلیه/عراق) 3.08 درصد
9)  صفوی رشید (جوهر دارالتعظیم/مالزی) 3.07 درصد
10)  عبدالله الحمدان (الشباب /عربستان) 2.81 درصد


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.