درخشش پسر بوشهری در بازی افتتاحیه ویلموتس،طارمی مقابل سوریه هت تریک کرد

شناسه خبر: 19695
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۸

 

 

تیم ملی ایران درحالی‌که برای اولین بار مارک ویلموتس سرمربی بلژیکی را روی نیمکت خود می‌دید موفق شد با نتیجه ۵ بر ۰ تیم ملی سوریه را در هم بکوبد تا این مربی گام اول را به بهترین وجه ممکن بردارد.

عطرمایه‌ات جالب‌توجه این بازی آمادگی بسیار بالای مهدی طارمی این مهاجم بوشهری تیم ملی ایران بود که توانست با به ثمر رساندن گلهای دوم، سوم، و چهارم یک هت ملی را در کارنامه خودش به ثبت برساند.

او امروز در غیاب زوج همیشگی‌اش سردار آزمون توانست به‌تنهایی سه گل را به ثمر برساند تا در زمره بازیکنانی قرار بگیرد که در عرصه ملی موفق شده‌اند سه بار دروازه حریفشان را باز کنند.

نکته جالب‌تر اینجاست که آخرین باری که یک بازیکن در تیم ملی ایران موفق به ثبت چنین افتخاری شده است خود سردار آزمون بود که توانست درست سه سال و ۴ روز پیش یعنی در تاریخ ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ هر سه گل تیم ملی را در مقابل مقدونیه به ثمر برساند.

پیش از دیدار امروز مقابل سوریه در تاریخ فوتبال ایران درمجموع ۲۱ نفر موفق به ثبت هت تریک شده‌اند که ازجمله آن‌ها می‌توان به امیر مسعود برومند، حمید شیرزادگان، حسین کلانی، علی جباری، بهتاش فریبا، حسین فرکی، غلامحسین مظلومی، ناصر محمد خانی، کریم باوی، اصغر مدیر روستا،  کریم باقری ، علی دایی ، سردار آزمون، جواد نکونام و…اشاره کرد که حالا باید در این لیست نام مهدی طارمی هم به‌عنوان فرد بیست و دوم ثبت کنیم

 

 


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.