تارتار سرمربی پارس:بعد از چند روز استراحت به پیشنهادهایم فکر میکنم،جلوی پرسپولیس بازیکنانم از جان مایه گذاشتند،تاوان قهرمان نشدن شما را من باید بدهم؟!

شناسه خبر: 19440
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

مهدی تارتار چند روز پرفشار را سپری کرد؛ سرمربی موفق پارس جنوبی جم در طول ۳ فصل گذشته با وجود همه مشکلات موجود موفق شد نتایج خوبی را با این تیم به دست آورد. از این رو او به واسطه پرسپولیسی‌بودن و دیدار با این تیم در هفته پایانی لیگ برتر بیشتر مورد توجه قرار گرفت. چند روز قبل از مسابقه پارس جنوبی مقابل پرسپولیس عده‌ای در فضای مجازی شائبه تبانی را مطرح کردند و به همین خاطر تارتار مورد اهانت‌های زیادی قرار گرفت. حالا که پارس جنوبی مقابل پرسپولیس شکست خورده نیز این توهین‌ها به سرمربی پارس جنوبی ادامه دارد. مساله‌ای که باعث ناراحتی تارتار شده است.
این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که پارس جنوبی روز گذشته عملکرد خوبی مقابل پرسپولیس داشت و شاید اگر بازیکنان این تیم خوش‌شانس بودند نتیجه بهتری نیز کسب می‌کردند. از طرف دیگر شاید انتظار داشتن از پارس جنوبی برای بردن پرسپولیس در هفته پایانی در حالی که سایر مدعیان خود نتوانستند سرخ‌ها را متوقف کنند، کمی ناجوانمردانه به نظر می‌رسد. موضوعی که تارتار نیز به آن اشاره می‌کند.

مهدی تارتار در گفت‌وگو با خبرنگار “ورزش سه” درباره حواشی روزهای گذشته، شرایط پارس جنوبی، آینده خودش و برخی مسائل دیگر صحبت‌هایی را انجام داد که ماحصل آن را در ادامه می‌خوانید:

لیاقت ما بالاتر از جایگاه کنونی است

۳ فصل سخت را در پارس جنوبی جم گذراندیم. در این ۳ سال لطف خداوند شامل حالمان شد و توانستیم سربلند مسابقات را به پایان ببریم. ما در سال اول به لیگ برتر صعود کردیم، سال دوم رتبه پنجم لیگ را به دست آوردیم و امسال که بازیکنان زیادی از جمع‌مان جدا شدند و مشکلات مالی بسیار زیادی داشتیم توانستیم طبق هدفگذاری‌مان در لیگ برتر بمانیم. البته قطعا لیاقت ما بالاتر از جایگاه کنونی مان در جدول رده بندی بود. ما بدشانسی‌های زیادی آوردیم. با این حال از همه اعضای باشگاه و تیم تشکر می‌کنم. فکر می‌کنم کل مجموعه پارس جنوبی با وجود مشکلات موجود کار بزرگی انجام داده است.

جلوی پرسپولیس بازیکنانم از جان مایه گذاشتند، بدشانس بودیم

ما روز گذشته مقابل پرسپولیس عملکرد خوبی داشتیم. روی یک اتفاق گل خوردیم. موقعیت‌هایی در این مسابقه داشتیم که استفاده نکردیم و به گواه کارشناسان فوتبال و آمار و ارقام عملکرد ما بهتر از تیمی بود که در پایان مسابقه جشن قهرمانی گرفت. بازیکنان ما همه تلاش‌شان را کردند و از جان مایه گذاشتند. از همه آنها تشکر می‌کنم. دوست داشتیم توانایی‌های فنی خودمان را نشان دهیم اما کمی بدشانس بودیم که توپ‌هایمان به گل نرفت و بازی را واگذار کردیم.

 

 

پرسپولیس برای قهرمانی نیاز به کم‌کاری هیچ‌کس نداشت

من برخی صحبت‌ها را نمی‌توانستم قبل از بازی به زبان بیاورم تا روحیه بازیکنان بهم نریزد. پرسپولیس تیمی است که لیاقت قهرمانی داشت. تیمی که در رقابت مستقیم با ۵ مدعی قهرمانی بهترین نتایج و امتیازات را گرفت و فکر می‌کنم قاطعانه قهرمان لیگ برتر شد. واقعیت این است که پرسپولیس برای قهرمانی در لیگ برتر نیاز به کم‌کاری و کمک هیچ‌کس و هیچ‌تیمی نداشت و همه از شرایط آنها باخبر هستند. پرسپولیس در طول فصل یک شکست را متحمل شد که آن هم با اشتباهات یک داور معروف بود و نمی‌شود به چنین تیمی با این آمار و ارقام احترام نگذاشت.

خودشان جلوی پرسپولیس نتیجه نگرفتند، از ما انتظار معجزه داشتند

واقعا برای کسانی که طی روزهای گذشته به بنده و سایر اعضای تیم پارس جنوبی ناسزا گفتند، متاسف هستم. بیشتر افرادی که اهانت کردند، از هواداران استقلال بودند اما هواداران برخی تیم‌های دیگر نیز جو بدی را ایجاد کردند. شما به نتایج استقلال و سپاهان و تراکتور و پدیده جلوی پرسپولیس نگاه کنید، هیچ کدام از این ۴ مدعی نتوانستند مقابل پرسپولیس نتایج خوبی بگیرند، آنوقت از ما انتظار داشتند. استقلال از دو دیدار رفت و برگشت فقط یک امتیاز از پرسپولیس گرفت. سپاهان هم دو مساوی به دست آورد. آنوقت انتظار داشتند ما معجزه کنیم. خواسته ها باید بجا باشد. وقتی خودشان جلوی پرسپولیس نتیجه نگرفتند، چطور از ما که مشکلات فراوانی در طول فصل داشتیم و همه از شرایط مان باخبر بودند، انتظار معجزه داشتند؟

تاوان قهرمان نشدن شما را من باید بدهم؟

 

اینطور ناسزا گفتن‌ها برای من اصلا قابل درک نیست. اصلا نمی‌دانم چرا افراد اینگونه در مواجهه با مسائل کاملا فوتبالی برخورد می‌کنند. من که نباید تاوان قهرمان نشدن استقلال و سپاهان و سایر مدعیان را بدهم. همانطور که قبلا هم گفته بودم، همه افرادی که توهین کردند را به خدا می‌سپارم و حلال‌شان نمی‌کنم، اما این رسمش نیست. متاسفانه ما این همه زحمت می‌کشیم اما برخی افراد با خواسته‌ها و انتظارات عجیب همه چیز را زیر سوال می‌برند.

قلعه‌نویی و منصوریان به نفع استقلال کار می‌کنند؟

شخصیت حقوقی و کار افراد با علایق آنها در شخصیت حقیقی شان متفاوت است. ما همه برای موفقیت خودمان و مجموعه‌مان تلاش می‌کنیم. چون می‌خواهیم سال بعد شرایط بهتری را تجربه کنیم و رقم قراردادهایمان را بهتر کنیم. همین کافی است برای اینکه علایق را در نظر نگیریم. اغلب آدم ها استقلالی یا پرسپولیسی هستند. آیا می‌شود گفت امیر قلعه‌نویی  یا علیرضا منصوریان به نفع استقلال کار می‌کنند؟ نمی‌شود که همیشه این حرف‌ها را بزنیم .

اعتصاب‌ها به ما لطمه زد

ما واقعا فصل سختی را پشت سر گذاشتیم. مشکلات زیادی را تجربه کردیم. در نیم فصل دوم اعتصاب‌ها و تمرین نکردن‌ها به تیم ما لطمه زد. در نیم فصل اول تیم خوبی داشتیم اما رفته رفته با زیاد شدن مشکلات ضربه خوردیم.

 

اگر خطیب نبود، تیم مان متلاشی می‌شد

باید از آقای خطیب سرپرست تیم مان تشکر ویژه‌ای داشتم. از مردم و همه مسئولان شهرستان جم می‌خواهم قدر حاج رحیم خطیب را بدانند. اگر این آدم بزرگ در طول ۳ فصل گذشته و به خصوص لیگ هجدهم نبود، خیلی اتفاقات بدی رخ می‌داد. ما خیلی مواقع به مشکل برمی خوردیم که حاج رحیم مردانگی می‌کرد و از جیب خودش هزینه می‌کرد. بازیکنان جوان ما هروقت مشکل مالی داشتند، آقای خطیب به عنوان برادر بزرگ‌تر یا پدر آنها کمک می کرد. او میلیون‌ها تومان از جیب خودش بدون هیچ منتی خرج کرده و من ایمان دارم اگر او کنارمان نبود، تیم ما خیلی زود متلاشی می‌شد. واقعا او بود که تیم را حفظ کرد.

تشکر از رضاییان و ایوب چراغی

از آقای رضاییان به عنوان مدیرعامل باشگاه بابت ۳ سال اعتمادی که به بنده کرد، تشکر می‌کنم. خوشحالم که در خدمت ایشان و هواداران خوب پارس جنوبی بودیم. هوادارانی که همیشه در سختی‌ها کنارمان بودند. از ایوب چراغی مدیر پشتیبانی باشگاه باید تشکر ویژه‌ای داشته باشم. او نیز در طول فصل گذشته بارها از جیبش هزینه کرد. ما در خیلی از سفرها مشکل داشتیم اما او با مردانگی در کنار آقای خطیب مشکلات را حل می‌کرد و دلسوزی‌اش را نشان می‌داد. از همه اعضای تیم که در این یکسال با اتحاد کار را پیش بردند هم ممنونم. خبرنگاران هم در طول فصل گذشته همواره کنارمان بودند و حمایت کردند تا بتوانیم حرف‌هایمان را به گوش مردم و هواداران برسانیم و از آنها نیز تشکر می‌کنم.

بعد از چند روز استراحت، پیشنهادهایم را بررسی می‌کنم

بعد از ۳ سال مداوم در پارس جنوبی و سختی‌هایی که پشت سر گذاشتم، فعلا مشغول استراحت هستم. پیشنهادهایی به من شده است اما باید بررسی شود. بعد از چند روز استراحت این کار را خواهم کرد، اما می‌خواهم به باشگاهی بروم که ساختار داشته باشیم. در دو سال گذشته واقعا سختی کشیدیم و مشکلات زیادی داشتیم و امسال می‌خواهم به باشگاهی بروم که راحت‌تر به کارمان ادامه دهیم.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.